Vysokoškolské studium v Dánsku

Jak funguje studium v Dánsku?

Terciální vzdělávání zajišťuje v Dánsku na 200 různých institucí, které se dají rozdělit na univerzitní a neuniverzitní sektor. Univerzitní vzdělání nabízí v Dánsku 5 univerzit a 14 dalších specializovaných institucí (např. v oblastech jako elektrotechnika, farmacie, veterinářství, umění).

Dánské školství funguje podle anglosaského modelu, podle kterého student po 3-3,5letech získá bakalářský titul (BA) a po dalších 2 letech studia magisterský titul (MA/MSc). Bakalářský titul je možné získat také 2letým studiem, kdy získáváš AP Degree (Academic Profession Degree) a následným 1,5letým studiem, po kterém získáš titul bakalář. Po získání titulu magistr, může student 3letým studiem získat doktorský titul Ph.D.

Jak se dostat na školu v Dánsku?

Chceš-li studovat na dánské univerzitě, bude Ti s trochou nadsázky k přijetí stačit úspěšně složená maturitní zkouška, dobrá znalost angličtiny podložená jazykovým certifikátem a včasně podaná přihláška ke studiu. Každá škola si může určit další specifické podmínky přijetí ke studiu, a tak je nejlepší se na požadavky jednotlivých škol podívat do jejích profilů. 

Nevíš jaký obor můžeš studovat? 

Prohlédni si populární bakalářské obory, AP a Top up obory, nebo magisterské obory

 

Pokud stále váháš, prohlédni si profily jednotlivých škol, kde najdeš jmenný seznam všech nabízených oborů na dané škole.

Najdi si svou vysokou školu!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace