Zkušenosti studentů

Šárka (UCN)

Studium je a není náročné. Na jedné straně nemáme žádná kvanta učebnic a textů, která bychom se museli učit nazpamět. Na druhé straně taková práce na počítači zabere docela dost času a také máme různé projekty, na kterých pracujeme ve skupince 3 – 4 lidí. V naší třídě máme 35 mezinárodních studentů z celé Evropy. Se spolužáky si rozumím a všichni jsou velmi ochotní vám pomoci, když si s něčím nevíte rady. O víkendu se scházíme pak na projektech do školy, s kamarádkami na kafe do Studenthousu nebo když je hezky na posezení k fjordu.

Rozhodně mého rozhodnutí odjet studovat do Dánska nelituji. Information Planet za mě vyřídila vše potřebné. Jejich služby jsou na velmi vysoké úrovni. Vřele doporučuji využít jejich služby všem, kteří chtějí odjet do Dánska s naprostým klidem.

Lukáš (Lillebaelt)

Studium v Dánsku mi dalo hodně a pokud bych byl opět maturantem, určitě bych se přihlásil znovu. Mimo získání nových kontaktů a poznání zajímavých lidí jsem se v Dánsku naučil samostatnosti a možná taky odpovědnosti:). Pochopil jsem, že škola nemusí být jen o memorování fakt a teorie, kterou nikdy nevyužiji. Znalosti, které jsem získal na škole v Dánsku jsem opravdu využil v reálném životě, což je podle mého mínění to nejpodstatnější. Toto studium určitě doporučuji každému, kdo touží cestovat, poznávat nové lidi a získat praktické vzdělání využitelné v reálném životě.

Jakub (Aalborg University a UCN)

Během mého 3-letého studia v Dánsku jsem vyzkoušel dvě různé školy. Obě byly velmi silně orientované na team work a využívání naučených teorií pro řešení reálných problémů. Univerzity však kladou větší důraz na akademické postupy při psaní reportů a projektů. Na druhé straně školy vyššího vzdělání, které nejsou univerzitního charakteru, kladou větší důraz na praktickou výuku, ale nenabízejí možnost pokračovat ve studiu po dosažení bakalářského studia. Model výuky je ale v obou případech velmi přínosný a na místo nesmyslného učení nazpamět, podněcuje studenty přemýšlet nad řešením reálných problémů.

Hledání brigády v Dánsku není jednoduché, zvlášť v době začátku školního roku, když je příliv studentů nejsilnější, ale pokud člověk chce a obětuje tomu svou energii, práci si najde. Nalezením brigády v Dánsku se z měsíce na měsíc můžeš stát nezávislým na rodičích i díky studentské podpoře (stipendiu od vlády), kterou si může nárokovat každý student, který odpracuje alespoň 40 hodin měsíčně. Já osobně jsem pracoval něco přes 2 roky jako roznašeč novin a letáků.

Maturantům, kteří uvažují o vysoké škole v zahraničí, bych rád vzkázal, ať do toho určitě jdou. Rozhodnutí nastoupit na vysokou školu v Dánsku považuji za své zatím nejlepší rozhodnutí v životě. Získal jsem tak neskutečně mnoho reálných životních zkušeností.

Zuzana (Aarhus University)

Strávit studentský život v Dánsku bylo nejlepší rozhodnutí, jaké jsem zatím udělala. Už jen samotné školy nabízejí kromě běžného vzdělání, tisíce možností rozvoje, trávení volného času a dokonce i studentských prací. Dánsko mi dalo svobodu rozhodnutí se, kým chci být, protože mi otevřelo mysl a mnoho dveří k novým příležitostem.

Nikola (KEA Copenhagen)

Studium v Dánsku mě mnoho naučilo a otevřelo dveře do celého světa. Systém výuky mně velmi vyhovoval. Aktivně jsme se zapojovali a s učiteli diskutovali na různá témata. Nebylo to jen o učení skript nazpamět, ale spíše jsme se během studia zaměřovali na řešení reálných problémů. Při výběru školy mi v Information Planet poskytli všechny potřebné informace a ulehčili tak prvotní komunikaci se školou.

Tomáš (CPHBusiness)

Co se týče školy, je to super. Učitelé jsou hodně otevření, pracujeme na všech hodinách se společnostmi, které opravdu existují a zabýváme se skutečnými problémy. Je tedy pravda, že je trochu vyčerpávající, že na všechno musíme používat různé modely, podle kterých vždy danou společnost posuzujeme, ale tady v Dánsku je to prý normální a modely se používají i v reálném životě, né jen ve škole. Příští týden nás akorát čeká druhý projekt ze tří, ten třetí je pak finální v červnu a tím uzavřeme celý semestr, takže abych byl upřímný, učení tady moc není, ale zase si většinu věcí jednoduše pamatuju ze školy, když je tam sami zpracováváme.

Tonda (IBA Kolding)

Na záčátku čtvrtého ročníku střední školy jsem se začínal rozhodovat, na kterou výšku bych chtěl jít. Protože jsem studijní typ, byl jsem rozhodnut, že na výšku určitě jít chci. Nejdříve jsem se zajímal o ČVUT, ale jednoho dne jsme na škole měli přednášku o studiu v zahraničí, která mě zaujala. Začal jsem hledat na internetu a našel jsem Information Planet, kde jsem se dozvědel o studiu více a našel konkrétní školu, která mě zaujala.

Nyní tedy studuji v Dánsku a k tomu mi právě pomohli Information Planet, kteří si jen řekli o dokumenty, které k přihlášce potřebuji, doporučili mi, jak zvýšit šanci na přijetí a i přeložili potřebné dokumenty. Co se týče školy, tak není nijak extrémně náročná, vedení bere na vědomí, že zahraniční studenti mají většinou ke studiu i práci a tak tomu přizpůsobují studijní plán. Škola se velice liší od našich škol v Česku, výuka se hodně zaměřuje na praktickou část. Učitelé jsou více než ochotní, velice studenty podporují a vždy si na ně najdou čas (ostatně to je jejich práce). Jak jsem již zmínil, škola se hodně zaměřuje na praxi a tak velice často pracujeme na různých projektech, někdy i pro opravdové firmy, aby jsme si vyzkoušeli, jak to ve skutečnosti chodí.

Ohledně samotného Dánska, ano, prší tu, ale není to zas tak často, zima je přirovnatelná té v Česku, řekl bych, že v zimě je tu dokonce i tepleji a v létě naopak není takové vedro. Obrovská zkušenost je poznat nové lidi, jejich myšlení se tolik liší od našeho, Dánové jsou opravdu neuvěřitelně milí, ne nadarmo se říká, že je to nejšťastnější národ Evropy. Na závěr bych řekl, že nejtěžších bylo prvních pár dní, jak každý říká. Připravit se na to asi moc nedá, ale za těch pár dní nebo týdnů se člověk přizpůsobí.

Patrícia (VIA)

Škola je super v tom, že celé studium je v angličtině, zaměřuje se především na praktické řešení problémů ve firmě. Škola vybírá reálné firmy, se kterými spolupracujeme, projekty jsou navázané na přímou spolupráci s těmito firmami. Na škole jsou studenti z různých zemí, člověk tak získá kontakty do budoucna. Možnost jet na program Erasmus i pro zahraniční studenty je také veliké plus.

Juraj (ZIBAT)

V první řadě bych chtěl poděkovat celému IP týmu za jejich nenahraditelnu pomoc a úspěšnou spolupráci.
Studoval jsem Service, Tourism and Hospitality Management na ZIBAT v Koge a poté jsem si to namířil na Sport Management na Copenhagen Business Academy. Škola je super, mnoho nad knížkami sedět nebudete a formou skupinové spolupráce se spolužáky hravě zvládnete všechny projekty, které vám škola připravila. Kromě toho máte hodně volného času na práci i zábavu a užívání si studentského života. Děkuji, že jste mi dali možnost studovat v Dánsku a určitě bych tuto nenahraditelnou zkušenost doporučil každému.

Veronika (stáž)

V Dánsku jsem strávila krásné pololetí a od té doby lituji, že jsem jako středoškolačka neměla dostatek informací o možnostech vysokoškolského studia v této severské zemi. Jako student české vysoké školy jsem chtěla zkusit co nejvíce mezinárodních projektů a získat cenné mezinárodní zkušenosti alespoň takovýmto způsobem. A tak se mi podařilo získat i vysněnou stáž na severu. Na kodaňském předměstí jsem učila děti na základní škole angličtinu. Díky štědrému grantu a faktu, že mi moje škola nabídla výhodné ubytování jsem si svůj pobyt mohla opravdu užít. Pro milovníka severské architektury a nátury je Kodaň opravdu úžasné město. V nabídce má vše, co potřebuje student k životu: koncerty, útulné kavárny, levnou dopravu - tím mám na mysli kolo, výborné jídlo, módu, umění, nedalekou pláž, a známou Christianii. Jako student máte také možnost zlevněného jízdného na vlaky, takže víkendový výlet do Malmö v sousedním Švédsku není problém. 

Co se týče mé stáže, tak ta byla také velmi přínosná. Stala jsem se součástí dánského vzdělávacího systému, který je již od základní školy diametrálně odlišný od toho našeho. Už malé děti jsou vedeny k samostatnosti, dialogu, a kritickému myšlení. Všichni se oslovují křestním jménem, ​​"paní učitelka" nikde nezazní. To je však na dlouhé povídání. Každopádně, pokud vás Dánsko láká tak vám mohu říci pouze jediné a to, neváhejte! Věřím tomu, že studiem v ​​této zemi nikdy neprohloupíte.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace