Systém vzdělání v Dánsku

Studijní programy

AP program

Top-up program

Bakalář

Magistr

PhD

Program PhD je zpravidla 3leté doktorandské studium. Toto studium je v Dánsku zaměřené ve velké míře na výzkum. Zahrnuje tedy výzkum, vyučování vlastních lekcí, práci na oddělení školy, zahraniční cesty a podobně. I tento typ studia je v Dánsku bezplatný.

Program magistr je 2leté studium ukončené titulem MA nebo MSc. Toto studium Ti poskytne užší zaměření v oboru, který jsi studoval na bakalářském stupni.

Program bakalář je 3leté studium, které vede k titulu BA. Toto studium Ti poskytne teorii a praxi potřebnou pro okamžitý nástup do zaměstnání, či dostatek akademických zkušeností, abys mohl pokračovat v dalším stupni vzdělání. Největší nabídka tohoto typu programů je na univerzitách, avšak nějaké se najdou i na Business Academies.

Top-up program je 1,5letý studijní program, který je nástavbou AP programu a vede k bakalářskému titulu. Skládá se z ročního studia a půlroční praxe kdekoli na světě. Aby sis mohl podat přihlášku na tento typ studia, potřebuješ absolvovat AP program nebo alespoň dva roky vysokoškolského studia v ČR.

AP progam je 2 - 2,5letý studijní program, který Ti poskytne solidní základ teorie a praxe pro další studium. Skládá se z dvou let studia a půlroční praxe kdekoli na světě.

Najdi si svou vysokou školu

Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.